Spółka akcyjna JAS-FBG to jedna z nielicznych firm w branży TSL z wyłącznie polskim kapitałem. Rozpoczynała swoją działalność jako agencja celna, uzupełniając w miarę upływu czasu swoją ofertę o usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne. Spółka działa od 1991 roku.

Dzisiaj JAS-FBG S.A. to operator logistyczny, zapewniający kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie Europy. Posiada blisko 60 tys.m2 powierzchni magazynowych w okolicach Warszawy, Łodzi, Gdańska, Wrocławia, Poznania i Katowic. Firma posiada także największą w kraju sieć agencji celnych, liczącą ponad 70 placówek oraz gęstą sieć terminali logistyczno-spedycyjnych, przez co jest obecna w ponad 100 miejscach na terenie całej Polski. Flota JAS-FBG S.A., w tym tabor należącej do grupy kapitałowej firmy TRANSBUD-KATOWICE S.A., obejmuje około 200 nowoczesnych ciągników wyposażonych w system zarządzania pojazdami umożliwiający monitorowanie trasy przejazdu i stanu realizacji zlecenia.

Doświadczona kadra firmy jest w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze zadania transportowo-spedycyjne oferując szeroki wachlarz usług zgodnie z filozofią „one stop shopping”, szczególną uwagę poświęcając przygotowaniu nietypowych, nowoczesnych i „szytych na miarę” rozwiązań logistycznych. Firma funkcjonuje również w Niemczech (JAS-FBG GmbH) i na Węgrzech (JAS-FBG kft.).

Firma jest członkiem FIATA (Fédération Internationale des Associations de Transitaires et Assimilés), IFA (International Forwarding Association) oraz PISiL.

JAS-FBG S.A. jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, min. siedmiokrotnie otrzymała tytuł „Spedytor Roku”, dwukrotnie godło „Teraz Polska”, wyróżnienie w konkursie „Operator Logistyczny Roku” w kategorii „Potencjał Konkurencyjny”, wyróżnienie Medalem Europejskim i statuetką „Złotego Pegaza” za kompleksową obsługę logistyczną.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt