warszowice dron 300x200Rada Gminy Pawłowice, na wniosek Rady Sołeckiej Sołectwa Warszowice, nadała jednej z nowo powstałych ulic na swoim terenie imię zmarłego w 2004 r. założyciela i pierwszego Prezesa JAS-FBG SA, Wiesława Hanczarka. W Pawłowicach, w latach 1991-2003 znajdowała się siedziba Spółki, natomiast w 2014 r. JAS-FBG SA uruchomiła w przyległych Warszowicach wybudowane przez siebie centrum logistyczne o pow. 10 tys. m.kw.. Uhonorowanie pamięci W. Hanczarka jest wyrazem docenienia jego zasług dla gminy. Zlokalizowanie centrum logistycznego w Warszowicach, stanowi przedłużenie obecności W. Hanczarka w jej życiu publicznym. Nie tylko symboliczne, gdyż Zarząd Spółki troszczy się, by relacje między Spółką, a jej otoczeniem, stanowiły przykład dobrosąsiedzkiej współpracy. Jednym z tego wyrazów jest stworzenie możliwości praktycznej nauki zawodu uczniom klasy o profilu logistycznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach.

Memorial szachy 2016W Raciborzu odbył się wspierany przez JAS-FBG SA, XII Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Wiesława Hanczarka – założyciela i wieloletniego prezesa Spółki, a także przyjaciela szachów. W turnieju wzięli udział szachiści polscy i czescy. Jego wysoki poziom potwierdza ranking na średnim poziomie 1750 (metoda obliczania relatywnej siły gry zawodników w punktacji Elo). W grupie OPEN partie rozgrywało 80 zawodników. Zawody przeprowadzane były na dystansie 9 rund tempem P10’+5”. Równolegle odbywały się turnieje dla juniorów do lat 9 i 11, grane tempem P15′ w których uczestniczyło 26 i 15 zawodników. Turniej, podobnie jak w latach poprzednich, zorganizował, obchodzący w tym roku swoje 25-lecie, Raciborski Klub Szachowy – Silesia Racibórz.

4 października uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Olimpiada2z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udział w logistycznej rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów. Duże zainteresowanie projektem jest efektem rosnącej popularności Olimpiady, prestiżu konkursu, a także świadomości korzyści płynących z udziału w logistycznych rozgrywkach. JAS-FBG S.A. jak co roku wspomaga zmagania młodych pasjonatów logistyki.

 

DSC 1116 praktykiW centrum logistycznym JAS-FBG SA, w Warszowicach, praktyczną naukę zawodu rozpoczęli uczniowie klasy o profilu logistycznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Kontakt z logistyką zaczął się dla nich od szkolenia BHP, w trakcie którego poznali najważniejsze zasady bezpiecznej pracy zarówno w biurze, jak i na terenie magazynów. Wszyscy uczniowie otrzymali buty ochronne, kamizelki odblaskowe i kaski. Praktyczna nauka zawodu w JAS-FBG SA będzie odbywała się raz w tygodniu przez 6 godzin, do końca roku szkolnego i kontynuowana do ostatniej klasy.

JAS-FBG SA zwiększyła o 2666 m2 powierzchnię magazynową swojej platformy logistycznej w Sadach pod Poznaniem, oddając do dyspozycji klientów prawie 6 tysięcy miejsc paletowych na regałach wysokiego składowania oraz 3 000 m2 powierzchni do składowania towarów na posadzce. Powiększony magazyn ma ok. 9 tys. m2. Poszerzy się także powierzchnia biurowa. Zmiany te w znacznym stopniu rozwiną możliwości operacyjne spółki w rejonie Wielkopolski i rozszerzą możliwości operacyjne obsługi spedycji krajowej oraz międzynarodowej. Platforma logistyczna w Sadach położona jest na przecięciu drogi krajowej nr 92 z S11, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2. Umożliwia przechowywanie towarów spożywczych zgodnie z Certyfikatem ISO 22000 (system zarządzania bezpieczeństwem żywności) oraz świadczy dodatkowe usługi, takiej jak kompletacje towarów zgodnie z dyspozycją zleceniodawcy, kontrole jakościowe (SOP) wraz z podmontażem części/towarów lub zestawów. Wykwalifikowana kadra pracowników oraz magazyn pracujący 24h na dobę, od poniedziałku do piątku, pozwalają na realizację usług w systemie JIT (just in time) oraz dopasowanie się do potrzeb nawet najbardziej wymagających partnerów.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt