POSZUKUJEMY PRZEWOŹNIKÓW

z rejonu WYSZKOWA I OSTROWII MAZOWIECKIEJ

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy na wyłączność i dystrybucji przesyłek

w kodach pocztowych 07-2XX oraz 07-3XX prosimy o kontakt:

tel. (22) 392 43 05

II konkurs20 kwietnia w Zespole Szkól Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się – dla klas patronackich JAS-FBG – II Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa naszej Spółki. Tym razem w konkursie wzięło udział 48 uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk. Był to drugi sprawdzian wiedzy młodzieży, której dwa roczniki zdobywają kwalifikacje potrzebne do wykonywania zawodu. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

JAS-FBG magazyn KokotowJAS-FBG S.A. konsekwentnie rozwija swoją działalność. Po otwarciu w nowych lokalizacjach większych placówek – Czeladzi, Rzeszowie i Pruszczu Gdańskim oraz zwiększeniu powierzchni magazynowej w podpoznańskich Sadach –  zmieniła się także lokalizacja oddziału spedycji krajowej w Krakowie, który przeniósł się 20 lutego do centrum logistycznego 7R Logistic w Kokotowie. W nowej siedzibie spedycja krajowa JAS-FBG dysponuje nowoczesnym magazynem o powierzchni 2600 m. kw., biurami o powierzchni 220 m. kw., a wyposażony jest w 17 doków załadunkowo-rozładunkowych i poziom „0”. Magazyn przeznaczony jest do dystrybucji przesyłek paletowych na obszarze Małopolski. Platforma cechuje się znakomitym  usytuowaniem – w sąsiedztwie autostrady A4 i budowanej wschodniej części obwodnicy Krakowa (droga S7). Zapewnia to szybkie i wygodne połączenie m.in. ze wszystkimi miastami południowej Polski, jak również międzynarodowym lotniskiem w Balicach.

olimpiada IIetap61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju.


Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

JAS-FBG SA po raz kolejny wsparła zmagania młodych logistyków będą Złotym Sponsorem Olimpiady.

warszowice dron 300x200Rada Gminy Pawłowice, na wniosek Rady Sołeckiej Sołectwa Warszowice, nadała jednej z nowo powstałych ulic na swoim terenie imię zmarłego w 2004 r. założyciela i pierwszego Prezesa JAS-FBG SA, Wiesława Hanczarka. W Pawłowicach, w latach 1991-2003 znajdowała się siedziba Spółki, natomiast w 2014 r. JAS-FBG SA uruchomiła w przyległych Warszowicach wybudowane przez siebie centrum logistyczne o pow. 10 tys. m.kw.. Uhonorowanie pamięci W. Hanczarka jest wyrazem docenienia jego zasług dla gminy. Zlokalizowanie centrum logistycznego w Warszowicach, stanowi przedłużenie obecności W. Hanczarka w jej życiu publicznym. Nie tylko symboliczne, gdyż Zarząd Spółki troszczy się, by relacje między Spółką, a jej otoczeniem, stanowiły przykład dobrosąsiedzkiej współpracy. Jednym z tego wyrazów jest stworzenie możliwości praktycznej nauki zawodu uczniom klasy o profilu logistycznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt