Szanowni Państwo,

W kwietniu 2017 roku wchodzi w życie Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

Ustawa ta nakłada obowiązek zgłaszania przez podmioty wysyłające, podmioty odbierające, przewoźników i kierujących środkami transportowymi w systemie „SENT” (www.puesc.gov.pl) przewozu towarów wyszczególnionych w wyżej wymienionej Ustawie.

Systemowi monitorowania drogowego podlega przewóz towarów objętych podkategoriami PKWiU: od 19.20.21 do 19.20.28, 19.20.29, 20.14.74 nieoznaczonych znakami akcyzy, 20.14.75, od 20.59.41 do 20.59.42, 20.59.43 zawierających alkohol etylowy, 20.59.57, 20.59.58 oraz 38.12.25, jeżeli masa brutto przesyłki towarów objętych tymi podkategoriami przekracza 500 kg lub jej objętość przekracza 500 litrów.

Zwracamy się z prośbą o weryfikację Państwa towarów wysyłanych za naszym pośrednictwem pod kontem obowiązku dokonywania zgłoszeń.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy w trakcie przygotowywania odpowiednich rozwiązań umożliwiających realizację usługi z uwzględnieniem wskazanych w Ustawie wymogów.


Z poważaniem
Zespół JAS-FBG S.A.

 

 

.

.

 

POSZUKUJEMY PRZEWOŹNIKÓW

z rejonu WYSZKOWA I OSTROWII MAZOWIECKIEJ

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy na wyłączność i dystrybucji przesyłek

w kodach pocztowych 07-2XX oraz 07-3XX prosimy o kontakt:

tel. (22) 392 43 05

II konkurs20 kwietnia w Zespole Szkól Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się – dla klas patronackich JAS-FBG – II Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa naszej Spółki. Tym razem w konkursie wzięło udział 48 uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk. Był to drugi sprawdzian wiedzy młodzieży, której dwa roczniki zdobywają kwalifikacje potrzebne do wykonywania zawodu. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

JAS-FBG magazyn KokotowJAS-FBG S.A. konsekwentnie rozwija swoją działalność. Po otwarciu w nowych lokalizacjach większych placówek – Czeladzi, Rzeszowie i Pruszczu Gdańskim oraz zwiększeniu powierzchni magazynowej w podpoznańskich Sadach –  zmieniła się także lokalizacja oddziału spedycji krajowej w Krakowie, który przeniósł się 20 lutego do centrum logistycznego 7R Logistic w Kokotowie. W nowej siedzibie spedycja krajowa JAS-FBG dysponuje nowoczesnym magazynem o powierzchni 2600 m. kw., biurami o powierzchni 220 m. kw., a wyposażony jest w 17 doków załadunkowo-rozładunkowych i poziom „0”. Magazyn przeznaczony jest do dystrybucji przesyłek paletowych na obszarze Małopolski. Platforma cechuje się znakomitym  usytuowaniem – w sąsiedztwie autostrady A4 i budowanej wschodniej części obwodnicy Krakowa (droga S7). Zapewnia to szybkie i wygodne połączenie m.in. ze wszystkimi miastami południowej Polski, jak również międzynarodowym lotniskiem w Balicach.

olimpiada IIetap61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju.


Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

JAS-FBG SA po raz kolejny wsparła zmagania młodych logistyków będą Złotym Sponsorem Olimpiady.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt