olimpiada IIetap61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju.


Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

JAS-FBG SA po raz kolejny wsparła zmagania młodych logistyków będą Złotym Sponsorem Olimpiady.

warszowice dron 300x200Rada Gminy Pawłowice, na wniosek Rady Sołeckiej Sołectwa Warszowice, nadała jednej z nowo powstałych ulic na swoim terenie imię zmarłego w 2004 r. założyciela i pierwszego Prezesa JAS-FBG SA, Wiesława Hanczarka. W Pawłowicach, w latach 1991-2003 znajdowała się siedziba Spółki, natomiast w 2014 r. JAS-FBG SA uruchomiła w przyległych Warszowicach wybudowane przez siebie centrum logistyczne o pow. 10 tys. m.kw.. Uhonorowanie pamięci W. Hanczarka jest wyrazem docenienia jego zasług dla gminy. Zlokalizowanie centrum logistycznego w Warszowicach, stanowi przedłużenie obecności W. Hanczarka w jej życiu publicznym. Nie tylko symboliczne, gdyż Zarząd Spółki troszczy się, by relacje między Spółką, a jej otoczeniem, stanowiły przykład dobrosąsiedzkiej współpracy. Jednym z tego wyrazów jest stworzenie możliwości praktycznej nauki zawodu uczniom klasy o profilu logistycznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach.

Memorial szachy 2016W Raciborzu odbył się wspierany przez JAS-FBG SA, XII Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Wiesława Hanczarka – założyciela i wieloletniego prezesa Spółki, a także przyjaciela szachów. W turnieju wzięli udział szachiści polscy i czescy. Jego wysoki poziom potwierdza ranking na średnim poziomie 1750 (metoda obliczania relatywnej siły gry zawodników w punktacji Elo). W grupie OPEN partie rozgrywało 80 zawodników. Zawody przeprowadzane były na dystansie 9 rund tempem P10’+5”. Równolegle odbywały się turnieje dla juniorów do lat 9 i 11, grane tempem P15′ w których uczestniczyło 26 i 15 zawodników. Turniej, podobnie jak w latach poprzednich, zorganizował, obchodzący w tym roku swoje 25-lecie, Raciborski Klub Szachowy – Silesia Racibórz.

4 października uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Olimpiada2z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udział w logistycznej rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów. Duże zainteresowanie projektem jest efektem rosnącej popularności Olimpiady, prestiżu konkursu, a także świadomości korzyści płynących z udziału w logistycznych rozgrywkach. JAS-FBG S.A. jak co roku wspomaga zmagania młodych pasjonatów logistyki.

 

DSC 1116 praktykiW centrum logistycznym JAS-FBG SA, w Warszowicach, praktyczną naukę zawodu rozpoczęli uczniowie klasy o profilu logistycznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach. Kontakt z logistyką zaczął się dla nich od szkolenia BHP, w trakcie którego poznali najważniejsze zasady bezpiecznej pracy zarówno w biurze, jak i na terenie magazynów. Wszyscy uczniowie otrzymali buty ochronne, kamizelki odblaskowe i kaski. Praktyczna nauka zawodu w JAS-FBG SA będzie odbywała się raz w tygodniu przez 6 godzin, do końca roku szkolnego i kontynuowana do ostatniej klasy.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt