e-mytoW związku ze znacznym zwiększeniem ilości dróg płatnych od 2011 roku (o 1 900 km), JAS-FBG S.A. zmuszona jest do podniesienia opłaty drogowej. Wysokość dodatku drogowego oszacowana została w taki sposób, aby pokryć koszty związane z koniecznością ponoszenia opłat na coraz większej liczbie dróg krajowych.

W związku z powyższym, z dniem 01.12.2017 r. opłata z tytułu e-myta będzie wynosić 8 %

JAS FBG Slupsk1JAS FBG Slupsk230 października rozpoczął działalność nowy terminal naszej spedycji krajowej. Wybudowany przez JAS-FBG S.A. nowoczesny magazyn o powierzchni 1400 m.kw. wyposażony jest w 16 doków (w tym poziom „0”), do przeprowadzania operacji cross-dockowych. Położony w Słupsku Redzikowie, przy Drodze Krajowej nr 6 (w pobliżu drogi S6), która stwarza możliwości dogodnego połączenia w ramach europejskiej trasy E28 biegnącej z Berlina do Mińska przez Szczecin i Gdańsk, jest jedną z 16 naszych placówek spedycji krajowej.

A Lonczuk 2017 webWspierany przez JAS-FBG S.A., młody szybownik, Artur Łończuk, zdobył w tym miesiącu z reprezentacją Polski, drużynowe Szybowcowe Wicemistrzostwo Świata Juniorów. X edycja tych zawodów rozegrana została w klasach club i standard, w Puciunai na Litwie. W obu klasach wystartowało 70 zawodników z 18 państw.

Międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Creditreform wyróżniła firmę JAS-FBG S.A. Certyfikatem Wiarygodności
za bardzo dobrą zdolność płatniczą. Certyfikat ten jest dowodem posiadania wysokiej płynności finansowej.

certyfikat wiarygodnoci  pl jas-fbg sa 2017-08-09

Spedytor Roku 2016bJAS-FBG SA już po raz VIII została laureatem Konkursu na tytuł Spedytora Roku. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas XVIII Kongresu Spedytorów, zorganizowanego 22 czerwca w Toruniu, przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki. Spółka zwyciężyła w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających ponad 50 pracowników.


Kongres poświęcony był cyfryzacji branży TSL, praktycznym aspektom funkcjonowania KAS i przepisom o monitorowaniu drogowego przewozu towarów. Zgromadził ponad 120 uczestników, przedstawicieli branży TSL, administracji, świata nauki oraz prasy i odbył się pod patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Wiceministra Finansów oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

fot.: M. Borkowski

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt