W ostatnich dniach listopada flota JAS-FBG S.A. zwiększyła się o 10 nowych MANów. Jest to pierwsza część kontaktu na długoterminowy wynajem ciągników, obejmującego łącznie 40 maszyn: wszystkie wyprodukowano w 2007, spełniają normy ekologiczne EURO 4
- W kończącym się roku wzrost gospodarczy znalazł odzwierciedlenie w popycie na usługi logistyczne, a tym samym wpłynął na wzrost obrotów operatorów. Mając na uwadze aktualne trendy w sektorze TSL i wzrost oczekiwań klientów, staramy się jak najpełniej wykorzystać sprzyjającą koniunkturę w branży- mówi Anna Fudali, specjalista ds. PR JAS-FBG S.A. Od początku grudnia działa też nowoczesna platforma logistyczna w Bielsku- Białej. Jest to obiekt klasy A, o możliwościach wysokiego składowania.
Powierzchnia magazynowa obiektu wynosi blisko 4300 mkw, w tym powierzchnie przystosowane do przechowywania w temperaturach kontrolowanych:
- do -23 º C
- 0 do 4º C
- do 17º C
Magazyn w Bielsku-Białej obsługuje m. in. jednego z kluczowych klientów JAS-FBG S.A, z sektora FMCG.
W przypadku tej branży mamy do czynienia głównie z dobrami szybkorotującymi, czy też o ograniczonej dacie przydatności, które wymagają wielopłaszczyznowego skoordynowania. Przebieg procesów jest w tym przypadku bardzo istotny, ponieważ tzw. Out of stock, czyli brak towarów u detalistów, powoduje wymierne straty klienta. Dla naszych klientów z sektora FMCG Departament logistyki JAS-FBG S.A. realizuje kompleksową obsługę w ramach zintegrowanego łańcucha dostaw. Obejmuje on transport, zarządzanie i obsługę logistyczną, w tym magazynowanie, czy usługi agencji celnej.
Różnorodność i duża ilość asortymentu wymuszają także sprawny i efektywny system zarządzania stanem magazynowym- w przyp. JAS- FBG S.A. jest to Qguar- dodaje Anna Fudali.
Do nowej lokalizacji przeniesiony został z Czechowic-Dziedzic także Dział Spedycji Międzynarodowej Drobnicowej.
W Bielsku- Białej JAS-FBG S.A. dysponuje powierzchnią biurową 300 mkw.
Niewątpliwym atutem lokalizacji jest także usytuowanie przy szlakach komunikacyjnych, w tym oddanej niedawno do użytku trasy Bielsko- Cieszyn.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt