Firma Caspol-Trade wchodząca w skład Grupy Kapitałowej JAS-FBG uzyskała status upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) w odniesieniu do uproszczeń celnych. Dodatkowo wspólnie z Działem Agencji Celnej JAS-FBG S.A. przygotowała specjalną ofertę dla importerów umożliwiającą skorzystanie z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT.

Uzyskanie statusu AEO oznacza dodatkowe korzyści dla naszych klientów korzystających z odprawy celnej - mówi Włodzimierz Papier Prezes Zarządu Caspol-Trade sp. z .o.o - Firma posiadająca status AEO podlega mniejszej niż inni przedsiębiorcy liczbie kontroli fizycznej i kontroli dokumentów, a w przypadku przeprowadzania kontroli odbywa się ona w priorytetowy sposób.

Według aktualnych danych Ministerstwa Finansów, polska administracja celna wydała do tej pory 105 certyfikatów upoważnionego przedsiębiorcy AEO. Posiadanie tego uprawnienia oznacza odpowiednie przestrzeganie wymogów celnych, posiadanie odpowiedniego system zarządzania ewidencjami handlowymi i transportowymi oraz udokumentowaną wypłacalność.  Status AEO przyznany w Polsce uznawany jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

- Ten gest zaufania ze strony organów celnych ułatwi uzyskanie w kolejnych lokalizacjach zezwoleń na procedurę uproszczoną w imporcie i w efekcie da naszym klientom możliwość skorzystania z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT - dodaje Prezes Papier. Dodatkowo Caspol-Trade wraz z JAS-FBG S.A. przygotowały specjalną ofertę dla importerów, pozwalającą na skorzystanie z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT, polegających na rozliczeniu przez podatnika podatku VAT z tytułu importu w deklaracjach podatkowych, bez konieczności jego natychmiastowej zapłaty do Urzędu Celnego.

Osoba kontaktowa dla importerów zainteresowanych skorzystaniem z oferty to:
p. Krystyna Piecuch, tel. 32 359 34 20, 506 011 462, e-mail: kpiecuch@jasfbg.com.pl

 

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt