W dniach 16-18 września w Katowicach i kilku okolicznych miastach odbył się I Światowy Zjazd Ślązaków, który obfitował w spotkania mieszkańców Regionu podczas imprez kulturalnych i sportowych. By wymienić tylko niektóre, goście mieli okazję zagrać na boisku treningowym Stadionu Śląskiego w meczu piłki nożnej, rozegranym pod egidą senatora Antoniego Piechniczka, podjąć w katowickim Spodku próbę pobicia rekordu Guinessa w jednoczesnej grze na akordeonie, zwiedzić wiele ciekawych miejsc, uczestniczyć w spektaklu TVP Katowice „Nas w powstaniu nie było”, by wreszcie odpocząć podczas jednej z tradycyjnych biesiad piwnych.W Europie regionów pierwszy zjazd mieszkańców Śląska, czyli wszystkich, którzy do śląskości się poczuwają, był wydarzeniem historycznym, stąd obecność na nim Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka i Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomasza Tomczykiewicza – rodowitych Ślązaków.

JAS-FBG S.A. sponsorowała I Światowy Zjazd Ślązaków, zapewniając transport zaproszonych oraz wspomagając organizację imprez towarzyszących Zjazdowi – takich jak konferencje, zwiedzanie Regionu i liczne wydarzenia kulturalne.

Zjazd Ślązaków

Prezes JAS-FBG S.A. Jarosław Domin wraz z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego prof. Jerzym Buzkiem oraz Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomaszem Tomczykiewiczem w trakcie trzeciego dnia Zjazdu.

 Zjazd Ślązaków

Autobus JAS-FBG S.A. na ulicy Zabrza.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt