Agencja Celna JAS-FBG S.A. oferuje Klientom możliwość złożenia w ich imieniu elektronicznej informacji wyprzedzającej (tzw. „EPI”) do systemów informatycznych Służby Celnej Białorusi oraz Rosji. Zgodnie z ustawodawstwem Unii Celnej Białoruś – Rosja – Kazachstan, złożenie takiej deklaracji przed przybyciem środka transportu na granicę jest obligatoryjne dla wszystkich przesyłek wjeżdżających na teren któregokolwiek z państw członkowskich Unii Celnej.

Usługa jest dostępna we wszystkich filiach Agencji Celnej JAS-FBG S.A., w godzinach ich pracy. Po otrzymaniu od przewoźnika kompletu dokumentów, sporządzane jest odpowiednie zgłoszenie, po czym kierowca otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, na który powołuje się podczas przekraczania granicy Unii Celnej Białoruś – Rosja - Kazachstan.

Nowa usługa ma za zadanie usprawnienie i skrócenie czasu przekraczania granicy oraz obniżenie kosztów obsługi towarów wywożonych z Unii Europejskiej na obszar Unii Celnej BY/RU/KZ przez granicę białoruską oraz rosyjską.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt