11 maja, w Raciborskiej hali Rafako, odbyły się zawody Pucharu Śląska Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznych. W turnieju wystartowało 7 klubów, w tym gospodarze, Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz, wspierany tradycyjnie już przez JAS-FBG S.A.. Zawodnicy z Raciborza po raz kolejny udowodnili że są najlepsi na Śląsku, wygrywając turniej drużynowo. W klasyfikacji indywidualnej, Mariusz Tochwin, wywalczył złoty medal, zostając jednocześnie najlepszym zawodnikiem zawodów.  Należy podkreślić, że pierwszy sukces osiągnęli najmłodsi zapaśnicy, trenujący w sekcji  przy Szkole Podstawowej nr 1 na Ostrogu. Michał Witek wywalczył brązowy medal, a Dominik Dobrzański uplasował się na 4 pozycji.

Z kolei, w dniach 17-19 maja, W Kladnie pod Pragą, odbył się Międzynarodowy Turniej w Zapasach Klasycznych dla młodzieży. W turnieju wzięło udział 320 zawodników z 61 klubów 9 państw europejskich. Polskę reprezentował Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz. Młodzi Unici nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrywając turniej drużynowo. Łącznie 28 zawodników Klubu wywalczyło 15 medali, w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Rywalizację sportową połączono z wycieczką po Pradze, gdzie Raciborzanie zwiedzili m.in. Most Karola i Zamek Królewski.

© JAS-FBG S.A. Katowice 40-706, ul. Kolejowa 17 Strona główna Mapa serwisu Kontakt